Duitse begraafplaats met ook graven van bemanningsleden

Periode: WOI
Type: Begraafplaats
Militair of Burger: Militair
Status: Niet beschermd
Datum registratie: 
22/01/2007
  • © Georges Lecomte, 16/06/2008
Locatie: 
Praatbos

Lokatie

Hauptmann Otto Hartmann (° 07.02.1889 Nassau - †03.09.1917 Dixmuide/Noordzee), staffelführer van Jasta 28 met 7 overwinningen – werd ten N van Diksmuide neergeschoten door de Luitenanten R E DODDS en T C S TUFFIELD die de bemanning vormden van de Bristol Fighter A7222 van 48 Sqn. Hartmann kreeg twee projectielen in het hoofd zodat hij op slag dood was. Zijn Albatros DIII viel in zee voor de Belgische kust en zijn lichaam spoelde vier dagen later aan. In “Above the Lines” schrijven de auteurs dat Hartman op het kerkhof van Steinbach begraven werd (graf 504), terwijl hij op mijn lijst vermeld staat als zijnde begraven te Vladslo !?? Voer voor specialisten om uit te pluizen wat juist is. (Ondertussen heb ik ondervonden dat de lijst die ik bezit verre van volledig en dat de erop vermelde gegevens niet altijd even correct zijn).

Info Thibaut Westhof (bron www.frontflieger.de, 1 juni 2012):
De volgende 239 Duitse piloten liggen begraven te Vladslo (telkens naam, voornaam en graad, eenheid, geboortedatum en geboorteplaats, datum en plaats van overlijden):
Hartmann, Otto (Hptm.) Jasta 28 w * 07.02.1889 Nassau + 03.09.1917 Dixmuiden/ Nordsee (aussi renseigné à Steinbach (D))
Angermeyer, Karl (Offz.Stellv) SFS III/ Zeebrügge * 05.01.1894 Hamburg + 03.05.1918 Neumünster/ Flandern
Arendt, Richard (FlgMaat) Marine FFA 1 * 11.04.1894 Frankfurt/ O. + 27.09.1918 Lovie
Ast, Paul (Uffz.) AFP 4 * 30.09.1894 Heidevorwerk + 23.04.1918 Gent
Bachmeier, Gottfried (FlgzMech.) SFS I * 05.05.1898 Ostenburg + 25.08.1918 Vlissighem
Bäcker, Paul (Uffz.) Bosta 17 * 07.06.1892 Remscheid + 01.03.1918 Gonterode
Bappler, Otto (Flgz.Mech.) * 00.00.0000 + 15.09.1918
Baranski, Josef (FlgzMech) SFS I * 29.09.1898 Essen + 25.08.1918 Vlissighem
Bastian, Werner (Lt) MFJ I * 02.10.1891 Spandau + 31.08.1918 Thourout
Becker, Emil/ Erich (Vfw) FA A 231 * 10.01.1894 Schwientochlowitz + 03.08.1917 Varsenaere
Beier, Gustav (Luftsch.) * 21.07.1882 Niederaffalter + 21.11.1918
Bente, Alex (Matr.) See-Fliegerabteilung 1 * 00.00.0000 + 29.04.1918 Vladslo
Bernreuther, Franz (Flgz.Mt.) * 29.08.1898 Koburg + 21.05.1918 (Flandern)
Bertram, Heinrich (Lt. d. R.) Jasta 12 * 29.03.1894 Charlottenburg + 31.08.1918 Torhoult
Beutler, Ewald (Flg.) AFP 4 * 25.09.1893 Labiau + 12.10.1918 St. Denis/ Westrem
Boese, Max (Vfw.) Bosta 17 * 18.04.1887 Stettin + 20.05.1918 Mariakerke
Boesinger, Georg (Gefr.) * 04.07.1882 Schillersdorf + 26.09.1918 Brügge i. Kr.
Boethheld, Friedrich (Lt. d. R.) Schlasta 16 * 20.01.1888 Long + 17.07.1918 Montdidier
Böhme, Martin (Lt. d. R.) RFA 501 * 22.02.1890 Holzminden + 21.04.1918 Westroosebeeke
Böse, Hermann (Sgt.) RFA 501 * 23.01.1887 Hannover + 21.04.1918 Westroosebeeke
Brand, Albert FA A 233 * 08.03.1894 Barntrup + 18.08.1917 Erneghem
Brand, Bruno (Vfw.) KG 3 * 04.05.1889 Hamburg + 12.06.1917 Gonterode
Brandt, Walter (Lt) FFA 24 * 19.06.1889 Straßburg + 10.05.1915 Lomme bei Lille
Brauer, Hermann (Uffz) Schlasta 28 * 29.06.1895 Ladekop (bei Stade) + 21.07.1917 Zonnebeeke
Braun, Hanns (Lt. d. R.) Jasta 34 b * 26.10.1886 Wernfels/ Mittelfranken + 09.10.1918 Croix Fonsommé
Breithaupt, Georg (Lt. d. R.) Fl.Schl.Staffel VII * 05.07.1889 Lindow + 13.11.1918 Sorec i. Kr.
Brodesser, Hermann (Uffz) Bosta 14 * 02.12.1894 Sulzbach + 30.06.1918 Iseghem
Bröske, Alfred (Gefr.) RFA 501 * 22.02.1896 Cottbus + 10.05.1918 Gent
Bücheler, Friedrich (Lt. d. R.) FA 13 * 28.04.1887 Stuttgart + 17.03.1917 Dixmuiden
Büchner, Franz (Vfw) Jasta 20 * 05.10.1895 Gräfenau + 30.10.1918 Goverc
Bumann, Johann (Flugmaat) SFS III * 13.10.1892 Kiel + 31.08.1918 Neumünster/ Flandern
Busch, Erich (Flugzfhr.) SFS I * 25.11.1897 Leipzig + 05.04.1917 Brügge
Claus, Karl (Masch.) LZ 37 * 31.05.1886 Mettlingen + 07.06.1915 Gent
Dammköhler, Walter (Lt. d. R.) Marine FFA 1 * 13.09.1891 Blankenburg + 07.07.1917 Ave Kappelle/ Dixmuiden
Dänkert, Oskar (Flg.) Jasta 9 * 21.06.1881 Cottbus + 24.07.1917 Pont a Chin
Diewald, Adam (Flg.) Bosta 1/ Bogohl 1 * 07.08.1892 Mayen + 10.04.1917 Gent
Dittmann, Max (Gefr.) Bosta 15/ Bogohl 3 * 29.03.1895 Berlin + 22.08.1917 Gent
Dobberstein, Kurt (Lt. d. R.) FA A 233 * 27.07.1897 Prenzlau + 11.09.1917 Langenhoek
Doege, Paul (Lt. d. R.) Bosta 15 * 05.09.1889 Leipzig + 28.01.1918 Gent-Desteldonk
Dorr, Adolf (Funk.) FA A 238 * 16.05.1898 Barmen + 12.03.1918 Gent
Doster, Friedrich (Gefr.) AFP 4 * 07.08.1892 Bremen + 20.04.1918 Gent
Drews, Wilhelm (Flugzg.mat.) MFJ III * 26.12.1897 Büdelsdorf + 13.08.1918 Jabbecke
Droste, Gustav (Vfw.) Bosta 13 * 04.01.1885 Langenberg + 03.06.1918 Mariakerke
Drygalla, Johann (Flg.) AFP 4 * 17.11.1894 Gnesen + 20.03.1918 Gent
Eckartsberg, Günther von (Lt.) AFP 4 * 03.01.1897 St. Avold + 20.04.1918 Gent
Eeg, Kersten (Uffz.) Bosta 18 * 29.02.1892 Hadersleben + 18.07.1918 Gent
Eichler, Friedrich (Uffz.) * 08.12.1891 Stollberg + 3.5.1918 Tournai
Elsässer, Karl (Flugmaat) SFS * 09.03.1892 Mengen + 30.05.1917 Nieuport
Ermark, Wilhelm (Gefr) Schlasta 24 b * 29.12.1894 Würzburg + 25.10.1918 Mons i. Kr.
Etzdorf, Johannes (Lt. z. S.) SFS * 12.04.1894 Küstrin + 28.05.1918 Wendyne
Fels, August (Vfw.) Bossta 14 * 07.07.1890 Mühlhausen + 16.02.1918 Landeghem
Fietzmann, Bruno (Flgz.Ob.Maat) MFJ II * 24.12.1895 Rothenburg + 25.04.1918 Koksyde
Franz, Max (Flugzg.Matr.) SFS I/ Zeebrügge * 08.01.1900 Pirna + 25.08.1918 Vlissighem
Frenzel, Max (Gefr.) AFP 4 * 12.11.1894 Kirchberg + 22.08.1916 Gent
Frenzel, Walter (Uffz.) AFP 4 * 22.02.1897 Dresden + 18.06.1918 Gent
Friedrich, Lothar (Lt. d. R.) RFA 501 * 18.10.1888 Danzig + 10.05.1918 Scheidewindeke
Friedrich, Walter (Lt. d. R.) FBS West * 24.02.1895 Ronneburg + 19.09.1918 Löwen
Fromm, Robert (Oblt. d. R.) FA A 233 * 23.03.1883 Katzberg + 17.08.1917 Vladslo
Fromme, Wilhelm (Lt. d. R.) Marine FA * 28.08.1895 Kassel + 27.10.1918 Mariakerke
Genrich, Hermann (Flg.) * 11.02.1896 Berlin + 03.10.1918 Steendorp
Gernhardt, Josef (Flugz.Matr.) SFS II * 17.03.1900 Steinweg + 28.08.1918 Vlissighem
Giesche, Herbert (Lt.) FFA 1 * 29.04.1886 Görlitz + 19.08.1914 Novilles sur Mohaine
Giese, Gustav (Fahr.) AFP 4 * 02.04.1892 Schöpfurth + 05.10.1917 Gent
Giesecke, Rudolf (Lt. d. R.) Bosta 6, Bogohl 5 * 04.07.1890 Stettin + 23.05.1918 Tournai-Hochberg
Gipser, Georg (Flgz.Matr.) Marine FFA 2 * 21.06.1896 Kulmbach + 04.10.1918 Gent i. Kr.
Godert, Hugo (Flg) Jasta 33 * 00.00.00 + 24.10.1918
Goldenstedt, Georg/ Karl (Flgz.Mt.) MFJ I * 20.06.1897 Bremen + 14.08.1918 Oostkamp
Grabowski, Wilhelm (Flgz.Matr.) MFJ III * 26.04.1897 Bielefeld- Gadderbaum + 16.09.1918 Jabbecke
Gramm, Otto (Flg.) Bosta 5/ Bogohl 5 * 18.11.1896 Stuttgart-Botnang + 29.10.1918 Hannut/ Hammut i. Kr.
Groth, Hans (Flugz.Ob.Mat.) MFJ II * 07.06.1898 Danzig + 26.03.1918 Blaabach
Grüneberg, Walter (Gefr.) RFA 501 * 07.01.1896 Berlin + 10.05.1918 Gent
Hagedorn, Fritz (Uffz.) JastaSch II * 02.09.1891 Tangermünde + 14.07.1918 Charleroi
Hagenmüller, Ottomar (Flg.Mst. d. R.) MFJ I * 20.07.1888 Kempten + 05.12.1917 Dixmuiden
Hamann, Artus (Oberheizer) * 00.00.00 + 00.00.00
Härter, Karl (FlgzgMatr) SFS I * 26.09.1900 Dresden + 25.08.1918 Vlissighem
Hasler, Franz (Flugmaat) MFJ I * 03.12.1887 Schreckendorf- Habelschwerdt + 09.05.1918 Jabbeke
Haupt, Ernst (Vfw.) BG 3 * 02.02.1889 Berlin + 20.07.1918 Lichtervelde
Hebestreit, Ernst (Vfw.) Bosta 14/ BG 3 * 14.11.1894 Ammern + 29.12.1917 Gent
Heckmann, Wilhelm (Uffz.) AFP 4 * 30.04.1892 Duisburg + 22.08.1916 Gent
Heissenberg, Wilhelm (Flg.) Schlasta 3 * 22.11.1897 Heidenoldendorf + 22.05.1918 Gent
Hengstberger, Erwin (Lt. d. R.) FBS West * 19.09.1897 Balingen + 06.06.1918 Löwen
Hensel, Franz (Flgz.Maat) SFS I * 24.07.1887 Köslin + 23.05.1916 Zeebrügge
Herrmann, Thomas (Gefr.) AFP 4 * 04.07.1897 Gauting + 24.07.1918 Gent
Hesse, Franz (Flgz.Matr.) MFJ I * 00.00.00 + 17.09.1918
Hildemann, Hermann (Flugz.Ob.Mat.) MFJ I * 05.05.1896 Teltow + 19.02.1918 Coolkerke
Hirschnitz, Richard/ Max (Flgz.Matr.) SFS I * 20.02.1893 Dresden + 01.05.1917 Flandern
Holtmeier, Hugo (Uffz.) Schlasta 16 * 01.04.1894 Hörde + 03.08.1918 Jonkershove
Hopf, Ernst (Flg.) Schlasta 24 * 13.09.1895 Schwarzenbrunn + 25.09.1918 Blandain i. Kr.
Hothorn, Friedrich (VzWachtMstr) FA 7 * 03.05.1893 Hameln + 21.02.1918 Pecq
Howe, Hans (FlgzMech.) MFJ III * 13.03.1899 Spandau + 06.09.1918 Jabbecke
Hulbe, Wilhelm (Lt. z. S.) Ballonzug 105 * 12.02.1882 Kiel + 09.03.1918 Ghistel
Ihde, Johannes (Uffz.) Schlasta 24 * 30.12.1894 Rostock + 28.09.1918 Blandain i. Kr.
Jakomeid, Erdmann SFS I/ Zeebrügge * 12.07.1898 Heydekrug/ Ostpreußen + 28.08.1918 Vlissighem
Jannke, Paul SFS I/ Zeebrügge * 09.04.1899 Cammin + 28.08.1918 Vlissighem
Johns, Helmuth (Lt. d. R.) SFS I * 09.02.1893 Dortmund + 03.04.1918 Zeebrügge
Kakolewski, Christoph (Flgz.Matr.) SFS II/ Oostende * 04.01.1896 Nienburg + 01.05.1917 Flandern
Kasten, Hermann (Luftsch.) Ballonzug 16 * 00.00.0000 + 17.10.1918
Kaufhold, Heinrich (Flg.) Bosta 24/ Bogohl 4 * 03.12.1898 Bernterode + 09.11.1917 Wortegem
Kehrer, Alfred (Lt. d. R.) AFP 4 * 02.05.1891 München + 09.06.1918 Ronse/ Lille
Keiler, Alois (Vfw.) Bosta 17 * 28.09.1893 Eppishausen + 03.10.1917 Gonterode
Kiep, Hermann (Vfw.) Jasta 43 * 09.10.1891 Hamburg + 28.10.1918 Mont St. Aubert
Kirmse, Oswin (Flgz.Matr.) Marine FFA 2 * 24.09.1896 Kriebitzsch/ Thür. + 28.07.1918
Kirsch, Arno (Lt.) Bosta 24/ Bogohl 4 * 09.04.1893 Danzig + 15.10.1917 Morsleede
Kleemann Jasta 15 * 00.00.00 + 24.02.1918
Kleimenhagen, Ernst (Offz.Stellv.) Kest 8 w * 17.05.1888 Kassel + 18.05.1917 Nieumunster/ Flandern
Kleine, Rudolf (Hptm.) Bogohl 3 * 28.08.1886 Minden + 12.12.1917 Ypern
Klemann, Kurt (Oblt.) Bosta 15/ Bogohl 3 * 11.12.1884 Barkenfelde + 25.05.17 Gent-Beernem
Klöckner, Philipp (Art.Mech.) * 06.12.1896 Alpenrod + 14.02.1918 Steenbrügge
Klügl, Georg (Flgz.Matr.) SFS I/ Zeebrügge * 23.11.1899 Büchesried + 25.08.1918 Vlissighem
Koenemann, Egon (Lt.) Jasta Boelcke * 08.08.1896 Berlin-Charlottenburg + 22.08.1917 Lombardzyde
Kohnke, Hans (Lt.) FA A 231 * 05.04.1893 St. Petersburg + 02.02.1918 Lampernisse/ Flandern
Kroepel, Siegfried (Lt. d. R.) FA A 217 * 09.06.1894 Röstau + 27.10.1918 Fresnoy
Kühn, Fritz (Flug.O.Maat) MFJ I * 25.01.1895 Berlin + 07.06.1917 Staden
Landwehrmann, Wilhelm (Lt. d. R.) RFA 501 * 14.08.1886 Sollenbeck + 10.05.1918 Gent
Langner, Alois (Flg.) RFA 501 * 19.10.1895 Königshütte + 09.05.1918 Gent
Lehnert, Karl (Gefr.) Bosta 18 * 31.08.1897 Altenburg + 23.08.1918 Ostricourt/ Lille
Leipold, Johannes (Luftsch.) * 28.09.1896 Hintersteinau + 23.10.1918 Gent
Leistner, Johannes (Olt.) RFA 501 * 18.06.1892 Lengenfeld + 21.04.1918 Westroosebeeke
Leonhardt, Erich (Lt.) Bosta 17/ Bogohl 3 * 24.06.1897 Leipzig + 20.05.1918 Mariakerke
Lessmann, Hubert (Flg.) Bogohl 3/ Stab * 22.01.1898 Gütersloh + 22.12.1917 St. Andries/ Brügge
Liebert, Wilhelm (Lt. d. R.) FA 5 * 09.10.1892 Liebenau + 15.08.1917 Lens
Liebler, Arthur (Lt. d. R.) Bosta 24/ Bogohl 4 * 12.05.1891 Stuttgart + 30.10.1917 Staden-Mariakerke
Lindemann, Siegfried (Uffz.) RFA 501 * 26.09.1874 Hamburg + 31.05.1918 Gent
Lodemann, Theodor (Lt. z. S.) SFS * 23.07.1894 Hameln + 04.07.1918 Ypern
Loessl, Georg Ritter und Edler von (Lt.) Bosta 13 * 24.11.1896 Hamburg + 15.06.1918 Gent-Drongen
Lom, Alfons von (Lt. d. R.) BG 3 * 06.01.1895 Krefeld + 25.06.1918 Mariakerke
Ludwig, Franz (Lt. d. R.) Bosta 14 * 22.10.1895 Mühlendorf + 29.01.1918 Mariakerke
Luitjens, Luitjen (Flg.Ob.Mat.) MFJ I * 16.03.1891 Eckel Norden + 22.08.1917 St. Pierre Chapelle/ Spermalie
Mahr, Karl (FahrIng.) LZ 37 * 30.01.1881 Leipzig + 07.06.1915 Gent
Maiwald, Richard (Flg.) RFA 501 * 13.02.1892 Warmbrunn + 18.08.1918 Gent i. Kr.
Malkmus, Paul (Uffz.) FA A 227 * 19.02.1892 Alsfeld + 25/ 26.01.1918 Brügge
Manger, Kurt (Lt. d. R.) Marine FFA 1 * 17.07.1892 Werder + 25.06.1917 Rattevalle
Mann, Johannes (Vfw.) Küsta 4 * 24.06.1894 Bublitz + 25.06.1918 Ostende
Marach, Kurt (Flgzg.Mech.) SFS I/ Zeebrügge * 29.06.1900 Danzig + 25.08.1918 Brügge
Martin, Peter (Gefr.) AFP 4 * 17.04.1887 Saarlouis + 02.06.1918 Gent-Drongen
Mattheus, Willi MFJ I * 02.01.1888 Eisenach + 16.01.1918 Klerken
Mebus, Paul (Lt. d. R.) AFP 4 * 29.12.1893 Wermelskirchen + 06.02.1918 Gent-Drongen
Meinecke, August (Lt. d. R.) Marine FFA 2 * 17.09.1890 Wolfenbüttel + 15.08.1917 Stennbrücke
Melcher, Emil (Lt. d. R.) Marine FFA 1 * 07.12.1889 Oppeln + 10.10.1918 Nauen
Mengershausen, Leo von (Lt.) AFP 4 * 29.11.1895 Nürnberg + 10.08.1917 Gent- Hansbeke
Merz, Arthur (Lt. d. R.) Jasta 28 w * 09.01.1896 Neidenstein-Sinsheim + 27.08.1918 Mons
Meyer, Ludwig (Flg.Mstr.) SFS I/ Zeebrügge * 30.07.1893 Gelsenkirchen + 21.07.1917 Ostende
Michel, Richard (Flgzg.Mech.) SFS I/ Zeebrügge * 07.09.1899 Arnstein + 25.08.1918 Vlissighem
Mittag, Rudolf (Uffz.) Kasta 19 * 10.09.1892 Berlin + 11.08.1917 St. Denijs-Westrem
Möbius, Martin (Lt.) Jasta 7 * 15.11.1894 Annaberg + 24.01.1918 Becelaere
Mochatzki, Hermann (Flg.) Bosta 14/ Bogohl 3 * 05.08.1895 Markee + 25.09.1917 Gent
Mohnke, Walter (Lt. d. R.) JastaSch II * 05.07.1894 Berlin + 20.09.1918 Nivelles
Molle, Hans (Lt.) FA A 231 * 12.07.1890 Hänchen + 02.02.1918 Lampernisse/ Oeren
Morchel, Hugo (Flgzg.Mstr.) Marine FFA 2 * 10.11.1886 Schlotheim + 24.06.1917 Spermahe
Muer, Franz (Flg.) FA 12 * 07.01.1892 Borbeck + 19.10.1918 Chimay
Mühlhaus, Johannes (Flg.) FEA 1 * 22.10.1896 Marburg + 15.09.1917 Asch
Müller, Karl (Flg.) FA A 240 * 19.11.1896 Mühlhausen + 01.05.1918 Geraadsbergen i. Kr.
Nahmer, Günther von der (Lt.) BG 3 * 27.04.1897 Berlin + 12.12.1917 Ypern
Nebgen, Willi (Lt. d. R.) Jasta 7 * 06.07.1891 Jüdenhain + 22.10.1918 Nieppe
Neumann, Victor (Lt.) FA A 239 * 04.05.1897 Weimar + 01.10.1918 Viesly
Niemeyer, Emil (Sgt.) Bosta 16 * 23.01.1892 Detmold + 16.02.1918 Gent-Oostacker
Nissl, Ludwig (Flgzg.Maat) SFS I/ Zeebrügge * 13.11.1899 Grottkau + 25.08.1918 Vlissighem
Nitzsche, Alfons (Flg.meister) MFJ II * 29.03.1897 Grottkau + 20.07.1918 Leffinghe
Nowaczyk, Franz (Flg.) Bogohl 3 * 01.12.1896 Kattowitz + 30.5.1918 Lemberghe
Oberländer, Richard (Flg.) RFA 501 * 02.10.1897 Eßlingen + 09.05.1918 Gent
Ossendorf, Konstantin (Flgzg.Matr.) SFS I/ Zeebrügge * 15.07.1899 Rheine + 25.08.1918 Vlissighem
Pankoske, Heinrich (Flg.) Jasta 27 * 15.03.1899 Osterholz + 23.10.1918
Parschau, Hans (Lt.) Bosta 15/ Bogohl 3 * 20.05.1888 Allenstein + 26.05.1917 Gent
Peschel, Gustav (Flg.) Bosta 24 * 05.10.1888 Konradsdorf + 31.10.1917 Staden/ Mariakerke
Pfau, Ludwig (Lt. d. R.) Marine FFA 2 * 16.06.1892 Heilbronn + 19.03.1918 Nieuport/ Brügge
Pfeiffer, Heinrich (Uffz.) Bosta 13 * 08.03.1895 Dortmund + 08.09.1918 Gent
Pfeiffer, Karl (Lt. d. R.) Bosta 17 * 29.08.1890 Waldbroich + 19.05.1918 Thielt
Pichotta, Sylvester (Flg.) FA A 222 * 18.10.1873 Tarnowka + 03.03.1918 Chimay i. Kr.
Pietsch, Paul (Uffz.) JastaSch II * 02.08.1893 Bad Pyrmont + 01.06.1918 Nivelles
Pikke, Fritz (Flg.) * 00.00.0000 + 00.00.0000
Pils, Heinrich (Flg.) Ballonzug 84 * 12.04.1896 Holland + 28.06.1918 Gent
Pletzer, Karl (Flg.) FA A 211 * 31.08.1897 Kassel + 09.03.1918 Erkeghem
Pohrt, Friedrich/ Karl (Oblt.) Marine FFA 2 * 25.01.1891 Göttingen + 03.05.1918 Schoore-Schoorbaaka
Polenz, Franz/ Paul (Flg.) FA A 250 * 08.12.1895 Wittenberge + 28.10.1918 Mons i. Kr.
Pottel, Paul (Luftsch.) Ballonzug 105 * 07.11.1898 Stargard + 17.10.1918 Gent
Rapmund, Max (Lt.) FFA 38 * 06.06.1887 Sandersdorf + 12.09.1914 Malines
Reibert, Heinrich (Flgz.Mech) Marine FA 1 * 21.01.1899 Krefeld + 11.10.1918 Snelleghem
Reinecke, Waldemar (FlgzMech.) * 29.01.1900 Erfurt + 15.09.1918 Nitkerke
Reinert, Kurt (Oblt. z. S.) SFS I/ Zeebrügge * 29.03.1889 Posen + 29.05.1917 Brügge
Respondeck, Johann (Flg.) Jasta 43 * 05.02.1898 Thorn + 27.10.1918 Moustier i. Kr.
Rische, Paul (Flg.) FA A 264 * 09.02.1892 Wermsdorf + 31.10.1917 Staden
Roggelin, Wilhelm (Luftsch.) Ballonzug 16 * 26.08.1899 Rostock + 23.10.1918 Gent
Romberg, Walter (Flg.) * 00.00.0000 + 29.10.1918
Röselmüller, Max (Lt.) Bosta 13 * 22.10.1892 Berlin + 10.07.1917 Gent-St. Denijs
Rossow, Fritz (Lt. d. R.) Bosta 13 * 12.09.1896 Schönfeld + 13.07.1918 Mariakerke
Rozwarski, Anastasius (Luftsch.) * 00.00.0000 + 04.11.1918
Rungwerth, Ernst (Vfw.) RFA 501 * 04.06.1888 Falkenberg + 09.05.1918 Gent
Ruske, Gustav (MaschMt.) LZ 37 * 17.07.1880 Soldin + 07.06.1915 Gent
Rutenkolk, Ernst (Lt. d. R.) SFS I/ Zeebrügge * 13.04.1895 Elberfeld + 29.10.1918
Rutz, Walter (Flg.) Jasta 59 * 20.08.1896 Konitz + 29.10.1918 Mons i. Kr.
Sadowski, Julius (Flg.) FA A 263 * 06.01.1894 Wonwiersk + 20.10.1918 Erquenes i. Kr.
Scharfenberg, Bruno (Luftsch.) FLA * 27.07.1893 Königswalde + 18.10.1918 Tournai
Scheack, Hans (Vfw.) Bosta 16 * 23.03.1894 Berlin + 20.05.1918 Maria Altar
Schebesta, Gustav (Offz.Stellv.) Bosta 14 * 02.03.1894 Gr. Rosel + 01.08.1918 Gent-Luchteren
Schlüter, Benno (Flg.Mstr.) Marine FFA 2 * 27.02.1894 Dorsten + 04.05.1916 Middelkerke
Schmidt, Richard (FlgMt) SFS II/ Oostende * 31.03.1891 Freiburg + 19.12.1917 Nieuport Mole
Schmidt, Walter (FlgMt) Marine FFA 2 * 00.00.0000 + 15.08.1917
Schröder, Wilhelm (Vfw.) Bosta 24/ Bogohl 4 * 20.03.1892 Saarbrücken + 31.10.1917 Staden
Schulta, Paul (Luftsch.) * 27.10.1884 Putzig + 05.11.1918
Schulz, Wilhelm (Flg.) * 13.03.1871 Nettelbeck-Beil + 23.03.1918 Asch i. Kr.
Schwartz, Ernst (Lt. d. R.) FA A 233 * 09.08.1889 Cottbus + 17.07.1917 Vladslo
Schwerdtfeger, Ernst (Lt.) FA A 252 * 27.06.1895 Myslowitz + 07.11.1918 Soignies
Schwerdtmann, Walter (Flgz.Ob.Mtr.) SFS III/ Zeebrügge * 26.03.1893 Hannover + 31.08.1918 Neumünster (Flandern)
Seidler, Walter FA A 287 b * 25.08.1891 Großalsleben + 18.10.1918 Chimay
Siebert, Albert (Lt. d. R.) Marine FFA 2 * 02.09.1877 Berlin + 30.07.1918 Merkem/ Vladslo
Sievert, Friedrich (Flg.) FEA 5 * 20.11.1890 Strücken + 26.2.1916 Antwerpen i. Kr.
Spinner, Heinrich (Flg.) * 22.03.1895 Gebweiler + 19.05.1917 Gent
Steuber, Wilhelm (Ob.Heizer) Marine FA * 00.00.0000 + 18.08.1918
Sudmeyer, Wilhelm (Flg.) FA A 218 * 12.02.1894 Neuwied + 21.09.1918 Bouriers
Thar, Peter (Flgz.Masch.Ob.Gast) SFS II/ Oostende * 21.03.1894 Euskirchen + 24.03.1918 Ostende
Thomas, Max (Flg) Bosta 6, Bogohl 5 * 09.09.1899 Rostock + 23.05.1918 Tournai-Hochberg
Ulrich, Emil (Flg.) Jasta 59 * 00.00.0000 + 25.10.1918
Undiener, Armin (Flugmaat) MFJ II * 08.12.1895 München + 29.01.1918 Middelkerke
Vogt, Heinrich (Ob.Heizer) Marine FFA 1 * 00.00.0000 + 13.10.1915
Wachowski, Peter (FlgzMt.) * 20.02.1875 Kraskau + 02.06.1918 St. Denis
Wachtel, Walter (Sgt.) Schlasta 10 * 11.09.1891 Kremkau + 01.10.1918 Jabbecke
Wächter, Karl (Flg.) * 22.11.1882 Mülhausen + 01.10.1918 Geeraardsbergen i. Kr.
Wagren, Hermann (Gefr.) FLA 47 + 01.11.1918
Weber, Karl (Flgz.fhr.) JastaSch. II * 01.07.1896 Brand + 24.07.1918 Charleroi
Weihrauch, Gottfried (Gefr.) Bosta 6, Bogohl 5 * 16.08.1897 Nikoleiken + 23.05.1918 Tournai-Hochberg
Weishaar, Heinrich (Lt. d. R.) FA A 212 * 26.10.1894 Heina / Melsungen + 13.10.1918 Charleroi
Westenkirchner, Johann (Flg.) Jasta 23 * 19.06.1896 Neuenkirchen + 15.10.1918 Mons i. Kr.
Wieber, Wilhelm (Uffz.) FA 26 * 24.12.1894 Bochum + 28.10.1918 Lokeren
Wiech, Wilhelm (Uffz.) RFA 501 * 29.02.1892 Thalheim + 21.04.1918 Westrosebeeke
Willmers, Franz (Kraftf.) FA A 231 * 09.02.1897 Rauxel + 20.10.1917 Ichteghem
Wirtz, Josef (Viz.Flg.Mstr.) MFJ I * 03.03.1898 Oldenkirchen + 24.04.1917 Becelaere
Wonsack, Paul (Flg.) * 26.06.1893 Charlottenburg + 03.10.1918 Steendorp
Zacher, Ludwig (Vfw.) Jasta 79 b * 22.05.1886 Pleinting + 19.10.1918 Chimay
Zawade, Franz (Gefr.) JastaSch. II * 13.12.1896 Koschmin + 06.05.1918 Charleroi
Zentgraf, Paul (Flg.) AFP 6 * 26.06.1895 Emleben + 06.07.1917 Pon a Chin
Zickgraf, Karl (Vfw.) JastaSch. II * 19.05.1891 Neuhofen + 18.09.1918 Nivelles